Meghívásunkra eljött hozzánk a témahéten községünk védőnője, Rezákné Papp Éva. Előadása az egészséges életmódról szólt. Kimondottan az ifjúságot érintő feladatokról, problémáról beszélt a védőnő. Színes, érdekes prezentációja lekötötte tanulóink figyelmét, élvezettel hallgatták.
HOGYAN ÉLJÜNK EGÉSZSÉGESEN?
Digitális témahetünk projektmunkái
"KÍVÁNCSI" HETEDIK OSZTÁLY
A tanulók összeírták kérdéseiket többi társaik felé. Miután megismerkedtek a Google űrlap lehetőségeivel, mindenki elkészítette saját kérdőívét.
"FELHŐKÖN" AZ ÖTÖDIK OSZTÁLY
A tanulók a Wordart program lehetőségeit használták fel, szófelhőket készítettek.
A tanulók Lapoda mesekészítő programmal mesét alkottak, mely valamilyen módon kapcsolódott az egészséges életmódhoz.
PÉK, PÉKSÉG - RIPORTOK
Ötödikes és hatodikos diákjaink riportot készítettek a kovászos kenyér készítés rejtelmeiről. Hajdók István bajai otthonában mutatta be, hogy milyen varázslatra képes a kovász, vagyis a liszt és a víz. Vendéglátónk elhivatott mestere a kenyérsütésnek, küldetésének tartja, hogy minél több emberrel megismertesse az otthon készült kenyér csodáját. A...
A tanulók csoportokat alkottak és általuk választott program segítségével készítettek produktumokat.
Az egészséges életmódra való nevelést iskolánk mindennapos feladatának tekinti. Ennek eleme a gyümölcs-zöldég fogyasztás, egészséges, teljes értékű, változatos táplálkozás, napi mozgás, rendszeres tisztálkodás, tisztaság, mentális egészség, fenntarthatóság. Egyeztetjük elgondolásainkat, úgy próbálunk dolgozni, hogy több tantárgyat is érintsen a...







